Projekt Infobrokerski

Religioznawca-amator i podróżnik zarazem przygotowuje swoje wystąpienie w ramach wykładów otwartych, organizowanych przez Koło Naukowe Studentów Religioznawstwa dotyczące wierzeń słowiańskich. Planuje on wykład oparty o swoje doświadczenia, ale chciałby żeby poparte były one źródłami naukowymi. Chce się również zorientować jakie jest zainteresowanie tą tematyką w Internecie.
Badaczowi najbardziej zależy na źródłach tradycyjnych, które uważa za bardziej wiarygodne i ze względu na problem z dotarciem do nich, gdyż mieszka on we Włoszech. Zna język polski i chce otrzymać informacje oparte na źródłach tradycyjnych i elektronicznych w tym języku. Nie przewiduje środków finansowych na materiały z komercyjnych serwisów.
Zakres tematyki ma obejmować: krótką charakterystykę religii Słowian, panteon bóstw pogańskich, demonologię, obrzędy i święta oraz miejsca kultu.
Zebrane informacje pragnie otrzymać w formie wiki dokumentu, w którym będą teksty o wymienionej tematyce oraz forum dyskusyjne, ponieważ ma on nadzieję na nawiązanie kontaktów i wymianę ciekawych informacji w późniejszym czasie. Ta forma przedstawienia przeanalizowanych i wyselekcjonowanych materiałów jest dogodna gdyż posiada on dostęp do Internetu szerokopasmowego.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License